18 lutego 2014

Jak zabrać się za organizowanie swojego wesela? Stwórz segregator, w którym będziesz umieszczała wszystkie informacje na temat ślubu i wesela.


Blogów ślubnych jest pewnie już bardzo dużo w Internecie. Na każdym piszą coś innego i podają różne rady. Żeby nie zwariować przy tym wszystkim polecam Wam założenie swojego indywidualnego segregatora, w którym będziecie planować Wasz osobisty ślub czerpiąc inspiracje na przykład z blogów. Jak zrobić taki segregator?

Co nam potrzeba? Duży segregator, koszulki i karteczki do opisu. Możecie wykorzystać najzwyklejszy segregator i go po prostu okleić, jeśli będzie dla Was zbyt prosty lub biurowy. By ułatwić sobie dostęp do różnych tematów koniecznie zrób boczny spis. W ten sposób jednym ruchem znajdziesz to czego szukasz. Do albumu wkładaj zdjęcia z inspiracjami dla Twojego wesela. Znajdziesz je na blogach lub w czasopismach.


Staraj się nie wklejać zdjęć, bo może się zdarzyć, że 3 razy zmienicie decyzję, więc wtedy łatwiej wyjąć i podmienić pomysły. 


Zastanów się co będzie potrzebne na weselu i dla każdej rzeczy utwórz nową kategorię: budżet, sukienka, wieczór panieński, kwiaty, sala, zespół, fotograf itd.Pamiętaj, by w albumie umieścić listę rzeczy do zrobienia. Kiedy Ci się coś wspomni to szybko zapisz (warto przywiązać do segregatora ołówek lub długopis). Kiedy już coś zrobisz po prostu to zaznacz.Rzeczy oczywiste, na przykład garnitur czy obrączki warto wydrukować i na wydrukowanej kartce odhaczać kupione rzeczy. 


Stwórz wygodne tabelki, gdzie będziesz miała miejsce na opisanie rzeczy i podanie ceny. 


Każdą nową kategorię oznacz nową kartkę - wtedy wszystko będzie bardziej przejrzyste. Tworząc listę gości zrób miejsce na zaznaczenie czy osoba będzie lub nie. Dopiero później przygotuj finalną listę pozostawiając odrobinę miejsca na ewentualne poprawki. 


Jeśli będziemy już wiedzieć kto się pojawi na naszej uroczystości warto na samoprzylepnych karteczkach zapisać nazwiska i imiona gości i w ten sposób zorganizować usiedzenie gości. 


Warto zapisać co oczekujemy na kolacji, jaki alkohol wybierzemy i gdzie kupimy tort.


Koniecznie pozostaw puste koszulki na paragony i umowy. W końcu to też ich miejsce. 

Mam nadzieję, że ten pomysł się Wam w jakiś sposób przyda. Pamiętajcie: Im więcej zapiszecie tym mniejsze ryzyko, że o czymś zapomnicie. 
Zapraszam do polubienia naszego fanpage'u na Facebooku:9 komentarze:

weselniczka33 pisze...

Rewelacyjny pomysł z tym zapisywaniem! Z wyborem samej sali weselnej jest już duże zamieszanie, wciąż staramy się wybrać najlepszą, najlepiej jakby była połączona z hotelem oraz zlokalizowana gdzieś na Opolszczyźnie. Ciągle jeździmy na nowe spotkania. Taki notatnik stałby się dosłownie przedłużeniem mojego mózgu:) koniecznie muszę sobie taki sprawić:)
Dziękuję i pozdrawiam!

Perfekcyjny Poradnik Pani Domu pisze...

Cieszę się, że pomysł się przyda;)

Patrycja Pieguska pisze...

przydatna i pomysłowa rzecz:)

pozdrawiam ciepło
:)

Perfekcyjny Poradnik Pani Domu pisze...

Dziękuje bardzo:)

Paula S. pisze...

jak już będę planowała wesele to na pewno skorzystam z Twoich rad ! W końcu jakas miła odskocznia od blogów kosmetycznych [ które oczywiście uwielbiam !! :D ] ;D

Perfekcyjny Poradnik Pani Domu pisze...

Dziękuje bardzo:):) Zapraszam :)

lasoa pisze...

Miałam taki organizator kiedy planowałam swój ślub :-)

Perfekcyjny Poradnik Pani Domu pisze...

Super sprawa:)

Iwona M. pisze...

Oooo miałam kupic taki "planer ślubny", ale stwierdziłam, że to trochę ogranicza możliwości wklejania itp, dlatego segregator będzie najlepszy - dzięki! ;D

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥

 

Template by Suck my Lolly