15 maja 2013

Napoje, soki – na co się zdecydować? Napoje gazowane czy niegazowane? W butelkach czy w dzbankach? Co pijemy na weselu?

Jak już zdecydowaliśmy się na alkohol przychodzi moment na napoje. 

Byłam ostatnio na dwóch weselach i na oby dwóch nie przemyślano tej kwestii. Na pierwszym weselu pogoda wyjątkowo dopisała – było ponad 30 stopni. Niestety nikt się na to nie przygotował. Sala nie miała klimatyzacji, z każdego lało się jak wodospad. Napoje powinny być zimne, a przynajmniej chłodne. 
Niestety tu tak nie było. 
Alkohol był w temperaturze pokojowej, nie zdążyli go schłodzić. Napoje również były ciepłe. Na stole postawione były co 4.6 osób kilka butelek. Nie wiem kto decydował o tym co tam będzie stało... Goście mieli do wyboru: jedną butelkę napoju niegazowanego Tymbark (mała, buteleczka), 3 butelki napoju dla dzieci (z tym smoczkiem, które ułatwia dzieciom picie), i po jednej butelce Coli, Fanty i Sprite. Na stołach, w dzbankach była woda, i co jakiś czas dzbanek z napojem – który nie był za często uzupełniany. Drugiej kawy nie dostaliśmy – albo mogliśmy sobie kupić (?!). Na drugim weselu nie było w ogóle dzbanków na stołach. Mieliśmy plastikowe, pół litrowe butelki. W jednej Coca-Cola, w drugiej niegazowana woda. Pod koniec wesela, nie dało się już patrzeć na tą Colę, a woda do popicie wódki nie jest najlepszą decyzją. Na prawdę zabrakło tego soku czy napoju niegazowanego. 
Kompletnym niewypałem był ten Kubuś czy co to tam było dla dzieci. Nikt tego nie pił – i z racji tego nie donosili nic nowego. Pamiętajmy, goście będą chcieli popijać wódkę czymś niegazowanych. Ważne są więc soki napoje niegazowane. Oczywiście napoje gazowane też mogą być obecne. Woda i soki najlepiej jakby były w dzbankach. Jeśli chcemy by nasze stoły wyglądały estetycznie – zdecydujmy się na szklane butelki.


2 komentarze:

Sonia pisze...

Na moim weselu będą napoje gazowane, soki i woda serwowane bez ograniczeń. Ich temperatury nie przewidziałam, ale po Twoim wpisie z pewnością zwrócę na to uwagę właścicielowi karczmy :)

Perfekcyjny Poradnik Pani Domu pisze...

Niby taka błachostka a jakie to istotne:)

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥

 

Template by Suck my Lolly