25 kwietnia 2013

Save the Date, Zaproszenia ślubne i inne papierowe gadżety ślubne

Save the Date – zachowaj datę. Co to takiego jest?

Save the Date, wzięło się z zachodu, w Polsce jeszcze mało praktykowane. Jednakże nasi goście na pewno otrzymają piękną karteczkę SAVE THE DATE z informacją, że ja i mój narzeczony zamierzamy się pobrać tego a tego dnia i że mają się poczuć zaproszeni.
Mówiąc ładniej brzmiałoby to tak:Uroczyście informujemy, że

Jan Kowalki oraz Janina Duda

będą zawierali związek małżeński

w sobotę, 25.06.2013
Dalsze informacje otrzymasz w późniejszym czasie. Zarezerwuj dla nas czas~!

Takowe powiadomienia, żeby miały one sens należy wysłać co najmniej z półrocznym wyprzedzeniem. Kolejną rzeczą, bardzo istotną są zaproszenia – wzór i kolor to jest oczywiście decyzja każdej pary młodej. 
Co natomiast z dodatkami jakie wkłada się do zaproszeń?

"Nie przynoś kwiatów – przynieść butelkę wina, totolotka, książkę, zabawki do domu dziecka."

"Nie dawaj prezentów – daj pieniążka."

"Potwierdź swoje przybycie."To są kartki najczęściej dodawane do zaproszeń. Można również podzielić zaproszenie na zaproszenie na sam ślub oraz na zabawę weselną. W gruncie czego nasi goście otwierają kopertę, a ze środka wypadają karteczki za karteczkami;)

Pomyślmy czy nie lepiej stworzyć jakiś wierszyk mówiący o tych wszystkich rzeczach – i dać go na jedną karteczkę? Niestety nie jestem dobra w pisaniu wierszy więc pozostawię to innym:)Kolejnym papierowym gadżetem są karteczki na stół z imieniem i nazwiskiem. 

Karteczkę stawiamy na stole, na talerzu bądź obok, przy którym będzie siedział każdy poszczególny gość. Alternatywnym rozwiązaniem, jednakże uważam, że sprawdza się ono jedynie przy większej ilości gości – jest tabliczka przy każdym stole, na którym znajduje się określona liczba nazwisk gości, którzy będę siedzieli przy danym stole.

Wybór należy do Was kochani, ja osobiście jestem za opcją karteczek.Na stole chciałabym zostawić niespodziankę dla każdego gościa, ale o tym w kolejnych postach. Wydaje mi się, że to tyle z papierowych gadżetów weselnych. Jeśli macie jeszcze jakiś inny pomysł – napiszcie go w komentarzu. :)

6 komentarze:

Sonia pisze...

Pomysł z Save the Date jest świetny, ale niestety nie zdążyliśmy go zrealizować. Z resztą zapraszamy najbliższą rodzinę i znajomych, więc wszyscy już dawno wiedzieli kiedy, co i jak :)
Zaproszenia zaprojektowaliśmy sami i były na nich nasze zdjęcia oraz krótka nasza historia w formie piktogramów. Kolorystyka czerń i czerwień czyli nie bardzo ślubnie, ale wszyscy byli zachwyceni :) Koperty daliśmy zrobić dziewczynie, która będzie nam dekorować salę. W tej samej kolorystyce, z kokardką zrobioną z czarnego drutu - wyszły świetnie! I tu muszę dodać, że tekst na zaproszeniu był absolutnie minimalny, czyli "w tym i tym dniu powiemy sobie tak. Bardzo chcemy, żebyście razem z nami świętowali ten dzień". Potem piktogram z zegarkiem i data oraz godzina, oraz piktogram z kościołem i adres kościoła a pod dołem info o wesele i adres. Zmieściła się jeszcze prośba o potwierdzenie i nr tel.
Jestem absolutną przeciwniczką wkładania karteczek z informacją, że chcemy dostać wino i pieniądze itp. Uważam to za ogromny nietakt, zapraszać kogoś na wesele i dawać mu karteczkę z informacją co ma przynieść. Ale oczywiście zrobicie jak uważacie :)
Co do winietek to zdecydowałam się na korki po winie, które będą nacięte a w nacięcia te wsunięta karteczka z imieniem gościa. Dla dzieci z kolei będą czekolady z nadrukowanymi imionami :)

Perfekcyjny Poradnik Pani Domu pisze...

Za niecały miesiąc idę z narzeczonym na wesele. Dostaliśmy właśnie takie zaproszenie, z którego wypadło pełno karteczek - chcemy butelkę, chcemy pieniądze, wesele tutaj a ślub tam. Strasznie mi się to nie podobało. Nie mówiąc o tej ilości, ale o tekście: Przynieście butelkę dobrego trunku ( co po zapytaniu okazało się butelką za 50zł i więcej) - też uważam, że jest to nie troszkę nie na miejscu.
Piękny jest pomysł z korkami po winie - na pewno będzie cudnie wyglądało. Czekoladki zostaną na pewno szybciutko zjedzone przez dzieciaczki:)

Perfekcyjny Poradnik Pani Domu pisze...

My nadal nie wybraliśmy zaproszeń - podoba nam się tak wiele wzorów, że sami nie wiemy co wybrać. Wasze zaproszenia będą na pewno wyglądały pięknie - kolorystyka niesamowicie ciekawa:)

Klaudia pisze...

Save the Date - wysyła się przed czasem, aby goście mogli zarezerwować sobie termin, tak?

Perfekcyjny Poradnik Pani Domu pisze...

Tak:) Zanim wyślemy zaproszenia wysyłamy Save the Date:)

Klaudia pisze...

Dobry pomysł!.

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥

 

Template by Suck my Lolly