24 kwietnia 2013

Róże, lilie, tulipany – jakie kwiaty wybrać do ślubu? Kwiaty w kościele i na sali weselnej.

Po wybraniu miejsca zabawy, przychodzi kolejna decyzja do podjęcia, a mianowicie – kwiaty. Mamy różności do wyboru, od wzoru po kolor. Najlepiej wsiąść się za to „od tyłu” i skupić się na kolorze jaki chcemy na naszym weselu – od tego zależne będzie jakie kwiaty wybierzemy.

Najpopularniejsze kolory kwiatów:


biały

różowy

łososiowy

żółty

czerwony

fioletowepo ekstremalne typu niebieskie.Mój narzeczony mnie chyba zabije, ale jako odwieczna fanka Victoria's Secret chciałabym na swoim weselu zaprezentować właśnie takie kolory – dla niewtajemniczonych jest to kolor różowy. Poniżej daje logo firmy, byście wiedzieli o jaki róż mi chodzi :)

Wybieram zatem kolor różowy jako motyw przewodni mojego wesela. Co za tym idzie róż wszechobecny – ale z klasą. Zaproszenia, kwiaty, dekoracje itd.Jednakże dzisiaj skupiam się tylko i wyłącznie na kwiatach.

Znalazłam wiele propozycji, jednak nie chciałabym zawalić stołów wielkimi dekoracjami i w związku z tym znalazłam przekochane małe wazoniki z różowymi kwiatami wewnątrz. 
Jeśli na moich pięknych białych stołach porozstawiam gdzieniegdzie taki akcent- efekt będzie rewelacyjny. 

Podoba mi się również zastosowanie małych perełek – muszę jeszcze tylko pomyśleć gdzie. Może Wy mi w tym pomożecie?:)

Różowe wstążki przy biało- różowych kwiatach będą wyglądały rewelacyjnie. 
Nie wiem jeszcze co powiedzą w kościele na mój wymysł z różem – ale się obgada;)

Jeśli chodzi o rodzaj kwiatów, mamy wiele do wyboru – róże – najpopularniejsze, fiołki, gerbery chryzantemy a nawet tulipany. 
Chociaż tulipany to moje ulubione kwiaty i na gwałt znalazłabym gdzieś różowe, to istnieje za dużo ryzyko, że kwiatki nie wytrzymają całego dnia w cieple.


Najważniejszy jest kolor – a to już mamy:)

Chętnie posłucham Waszych rad dotyczące wyboru kwiatów – może nasuniecie mi jakiś genialny pomysł:)

5 komentarze:

Sonia pisze...

Nasz Wielki Dzień już za miesiąc, więc jestem na końcówce przygotowań. Chętnie poczytam wszystkie Twoje dotychczasowe posty (zaczęłam czytać od początku) i pewnie dorzucę czasami jakiś komentarz :)
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że piszesz, że TY wybierasz, TY decydujesz itd. Nie zapominaj, że to ma być WASZ ślub i Twojego narzeczonemu również musi się podobać. Jeśli on nie poczuje TEGO klimatu to może źle się czuć na własnym weselu! Ja wiem, że faceci często kompletnie się nie znają, ale dla samego faktu, żeby poczuł że również to jest Jego dzień pamiętaj, żeby mówić mu o wszystkich decyzjach, które dotyczą Was obojga. A już zwłaszcza o tym, że wybrałaś różowy kolor jako przewodni Waszego wesela :)

Sonia pisze...

My zdecydowaliśmy się na kolory wiosny, intensywna zieleń, biel, żółty...Wszystko co sprawi, że nasza sala weselna ożyje :) Wesele robimy w karczmie pośrodku polany, pod lasem. Prowadzi do niej drewniany mostek a otoczona jest górami. Piękne miejsce i dlatego uważamy, że wiosenna zieleń będzie pasować. Zwłaszcza, że wnętrze jest zrobione w jasnym drewnie.

Perfekcyjny Poradnik Pani Domu pisze...

Nie zauważyłam tego użycia "ja, moje" Dziękuje, że zwróciłaś mi uwagę, postaram się to zmienić:)
Twoje wesele brzmi jak z bajki - na pewno będzie pięknie

Klaudia pisze...

Hmmm...różowe kwiaty - ewentualnie, ale całego wystroju różowego bynm nie zrobiła. Może bukiet z niebieskich kwiatów? :)

BuduarGirl pisze...

My ciągle jeszcze przed wyborem koloru, ale wahamy się nad granatowo-złotym (kolory mojego pierścionka:)

Jeśli chodzi o perełki wkomponowałabym je w bukiety lub świeczniki- unikaj rozrzucania rzeczy na stołach- bardzo korci to dzieci a oprócz tego po kilku głębszych przyczynia się do wielu upadków na stole;P

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥

 

Template by Suck my Lolly